Jak dobrać długą suknię do figury?

Gale i rozdania hollywoodzkich nagród powodują, że elegancka, długa suknia służy każdej gwieździe, bez względu od sylwetki czy rozmiaru. Podpowiadamy, jakie typy sprawdzą się u różnych sylwetek.
Długa suknia prezentuje się doskonale na pannie o wielkim wzroście, ale wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą nosić ją w parze z butami na wysokim obcasie. Szpilki powodują że prezentujemy się na potężniejsze, poza tym dodatkowo polepszają wygląd figury – nosząc je na nogach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wypięta, co od razu wyszczupla talię.
Pannice o sylwetce klepsydry powinny znaleźć fasonów z gorsetem, który wyeksponuje biust oraz talię oraz uwypukli szczupłe ramiona. W takim razie doskonałym wyborem będzie długa suknia o syrenim kroju, czyli dopasowana w okolicy bioder i ud i rozszerzająca się od kolan w dół. Sukienki takiego rodzaju często ubierają dwie seksowne klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi ukrywać szerokie biodra i masywne uda, tak więc długa suknia dla niej musi przypominać kreację księżniczki z dopasowaną górą oraz falującym dołem. Mając taką sylwetkę unikaj rzeczy rodzaju „beza”, zdecydowanie lepsze są modele z dołem w kształcie trapezu lub litery A, które ukryją dół oraz zrównoważą proporcje.
Chuda i potężna kolumna może sobie pozwolić na stylizację ze skosami dodatkowo odsłaniającą wiele ciała, jednak by dodać mu krągłości, musi być uszyta z nieco mocniejszego oraz sztywnego materiału, który da figurze kształt, zamiast mocno ją opasowywać. Dobrym wyborem byłaby suknia pozłacana czy wyszyta 3D deseniami.
Długa suknia dla dziewczyny o figurze jabłka musi mieć -prosty albo nieco pofalowany krój. Uwagę odwróci od środkowej części figury gorset z odcięciem pod biustem. W takim razie trzeba także szukać sukienek z głębokim dekoltem w wzorze litery V, który optycznie wyszczupla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony www.e-modnisia.com.pl/pol_m_Sukienki-_Sukienki-wieczorowe-194.html